SLAB
Menu
Posadzki marmurowe – wnętrza w stylu glamour

Posadzki marmurowe – wnętrza w stylu glamour

5 grudnia 2017


Styl glamour, to styl, który kojarzy się z wielką klasą – o ile odpowiednio urządzimy wnętrze. Styl ten stawia przede wszystkim na blask. Kojarzy się z elegancją i odrobiną luksusu. Chcąc urządzić mieszkanie w tym stylu, który, notabene jest jednym z czołowych stylów w wystrojach wnętrz, należy uważać, by nie przekroczyć pewnych granic. Zbyt dużo „błyszczących” elementów sprawi, że wnętrze nie będzie urządzone w dobrym guście.

Marmur w stylu glamour

Najchętniej wykorzystywanym materiałem do urządzenia wnętrz w stylu glamour (i nie tylko) jest marmur.

Marmur jest naturalnym materiałem, użytkowanym od wieków. Początków historii marmuru można szukać już w starożytnej Grecji – a największy rozkwit tegoż kamienia, przypada na okres renesansu – już wtedy zaczęto go wykorzystywać nie tylko w pałacach i zamkach, ale też w co bogatszych domostwach.

Co cechuje marmur? Marmur to twardy materiał, odporny na zabrudzenia. Kamień marmurowy jest silnie błyszczący, łatwo daje się polerować. Nie jest natomiast odporny na kwasy zawarte w wielu produktach spożywczych, dlatego odradza się stosowanie marmuru w kuchni. Natomiast w każdym innym pomieszczeniu sprawdzi się doskonale – chętnie wykorzystywany jest łazienkach lub w salonach. Podatność marmuru na polerowanie do wysokiego połysku, sprawia, że marmur doskonale sprawdza się we wnętrzach glamour. Naturalny, twardy materiał, lśniący niczym lustro sprawia, że wnętrze wygląda naprawdę luksusowo.

Zastosowanie marmuru we wnętrzach

Najpopularniejszy sposób na zastosowanie marmuru we wnętrzach, to posadzki marmurowe. Lśniąca posadzka w salonie podkreśli reprezentacyjność tego miejsca, jakkolwiek równie dobrze sprawdza się w pomieszczeniach sanitarnych (jak łazienka).

Posadzki marmurowe mają strukturę, którą cechuje elegancja. Błyszcząca posadzka idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu glamour. Błyszczący salon czy łazienka w stylu glamour, to wnętrze z klasą – jednocześnie łagodne, ale również takie, które zwraca uwagę; innymi słowy wnętrze z nutą przepychu – ale bez przesady.

Błyszczące posadzki marmurowe doskonale komponują się z okazałymi żyrandolami – zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi mającymi od kilku do kilkunastu punktów świetlnych. Najnowsza moda pozwala na wykorzystanie takiego rozwiązania również w łazienkach. Takie stylizacje są spotykane w hotelach, ale także w prywatnych domach.

Innym sposobem na wykorzystanie marmuru we wnętrzach są parapety. Marmurowe parapety są stosunkowo ciężkie. Jednakże są solidne i służą przez lata, ponadto nadają wnętrzu szyk. Marmur może się sprawdzić jako blat – na przykład jako blat stolika kawowego w salonie. Innym pomysłem jest zastosowanie kominka marmurowego w salonie, lub ramy kominkowej wykonanej z marmuru. Sam kominek wniesie nieco przytulności do wnętrza, natomiast marmurowe wykończenie nawiązuje do dawnych pałacowych sal.

 


About the Author

slab

Related Posts