SLAB
Menu
Wnętrze w kobiecym stylu – blaty kamienne

Wnętrze w kobiecym stylu – blaty kamienne

26 lutego 2018


Harmonijne, przestronne, jasne wnętrze – minimalistyczne i nowoczesne – oto kwintesencja współczesnego kobiecego stylu we wnętrzach. Elementy wykonane z najwyższej jakości materiałów wprowadzają do pomieszczenia efekt glamour. Decydując się na wykończenia z błyszczącego kamienia naturalnego zyskamy nowoczesne i eleganckie wnętrze, a jednocześnie nie zabraknie w nim kobiecego ciepła.

Eleganckie wykończenia – blaty kamienne

Kamień naturalny to luksusowy materiał wysokiej jakości. Charakteryzuje go przede wszystkim trwałość i odporność na wiele czynników takich, jak woda, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne. Spośród kamieni do wyrobu blatów zalecamy granit, który idealnie sprawdzi się we wnętrzach, jak i na zewnątrz (na przykład na w formie parapetu czy posadzki tarasowej).

Kamienie naturalne dostępne są w wielu odmianach kolorystycznych, wyróżniają się wzorami i strukturą. Wielką zaletą jest to, że doskonale komponują się z pozostałymi materiałami wykończeniowymi, jak drewno, metal, szkło, beton i inne. W związku z tym, kamienie naturalne można spokojnie wykorzystać jako jeden z elementów aranżacyjnych. Gdzie zatem wykorzystać kamień?

Blaty kamienne – w kuchni i łazience. Blaty z kamienia łączą w sobie piękno i praktyczność. Po pierwsze, cechują się wysoką estetycznością. Po drugie, są odporne na zarysowania, wilgoć, czy korozję. Po trzecie, blaty kamienne są bardzo trwałe. Zakup blatu z kamienia, to zakup na co najmniej kilkadziesiąt lat.

Ze względu na swoją specyfikę, blaty te doskonale sprawdzą się w kuchni. Kwasy z owoców bądź duża wilgotność panująca w takim pomieszczeniu, mogą niszczyć blaty wykonane z innego materiału niż kamień. Ponadto błyszczący, naturalny blat, będzie pięknie uzupełniał meble, np. z drewnianymi frontami.

Blaty kamienne sprawią, że także łazienka nabierze luksusowego wymiaru – w połączeniu z ceramiką, jasnymi płytkami łazienkowymi, lśniące blaty stworzą przestronną i jednocześnie minimalistyczną łazienkę.

Inne zastosowania kamienia

Blaty kamienne to nie jedyne zastosowanie kamienia naturalnego w domu. Obecnie popularne są kominki marmurowe – taki kominek jest jednocześnie luksusowy i przytulny. Niejednokrotnie kamień naturalny wykorzystywany jest również na posadzkach, czy na schodach. Często w nowoczesnych wnętrzach widujemy parapety z granitu na zewnątrz lub z marmuru wewnątrz.

W jasnych przestronnych wnętrzach błyszczące elementy z kamienia z pewnością będą się pięknie prezentować, tworząc wraz z pozostałym wystrojem, spójne, harmonijne, kobiece wnętrze.

 


About the Author

slab

Related Posts