SLAB
Menu
Kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach

Kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach

8 stycznia 2018


Kamień naturalny jeszcze do niedawna kojarzył się głównie z wnętrzami pałaców, luksusowych willi i różnych instytucji użyteczności publicznej, takich jak urzędy, sądy lub ratusze miejskie. Obecnie płyty kamienne coraz częściej wykorzystywane są w prywatnych domach i mieszkaniach. Sprawdzają się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach, ale także we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym.

 

Kamień naturalny – trwały i elegancki

Płyty z kamienia naturalnego nie tylko wyglądają bardzo elegancko i dodają uroku każdemu wnętrzu. Charakteryzują się też bardzo dużą trwałością i pod tym względem zdecydowanie wygrywają z tańszymi imitacjami. Inwestując w kamień naturalny, zyskujesz mocny i odporny materiał, który posłuży przez wiele lat, nie tracąc na estetyce.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz modny ostatnio marmur, wytrzymały i odporny na zarysowania granit, ozdobny trawertyn lub piaskowiec, możesz mieć pewność, że będzie on prezentował się niezwykle szykownie i sprawi, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru. Kamienie te charakteryzują się bogactwem kolorystyki, faktur i odcieni, dzięki czemu sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji.

Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się elementy kamienne jako wykończenie wnętrz w stylu nowoczesnym. Kamień naturalny może stanowić tu całą płaszczyznę lub być wykorzystany w formie akcentów dekoracyjnych, które rozbiją monotonię powierzchni wyłożonej innym materiałem. Dużą zaletą kamienia jest fakt, że doskonale komponuje się on z innymi materiałami wykorzystywanymi w nowoczesnych wnętrzach, takimi jak stal, szkło, surowy tynk, niemalowane drewno lub beton. Daje to niemal nieograniczone możliwości pod względem aranżacji.

 

Gdzie położyć kamień?

Kamień naturalny dobrze sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Płyty posadzkowe wykonane z granitu lub innego rodzaju kamienia możemy wykorzystać zarówno w salonie, kuchni, łazience, jak i w strefach przejściowych – przedsionkach, holach, na podestach wejściowych lub tarasie, który stanowi integralną część przestrzeni mieszkalnej. We wnętrzach w stylu nowoczesnym szczególnie dobrze prezentują się posadzki wykonane z gładkich, polerowanych płyt kamiennych.

Miejscem, w którym uzasadnione jest wykorzystanie kamienia, jest także kominek i jego otoczenie. Kamień naturalny jest niepalny i nie przenosi ognia, a pod wpływem wysokiej temperatury nie zmienia koloru ani swoich właściwości. Dzięki temu można z niego wykonywać obudowy kominków, zarówno tych tradycyjnych, w których pali się szczapkami drewna, jak i nowoczesnych.

Bardzo popularne jest także wykorzystanie kamienia jako materiału na blaty kuchenne i schody. Wykonuje się z niego również elewacje i parapety, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Płyty kamienne można dostosować do realizowanego projektu, zlecając cięcie kamienia na tradycyjne płytki o regularnych wymiarach lub wycinanie dużych, jednolitych elementów dostosowanych do powierzchni, na których będą układane. Dzięki nowoczesnym urządzeniom sterowanym komputerowo CNC nasz zakład kamieniarski świadczy usługi cięcia każdego rodzaju kamienia.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 


About the Author

slab

Related Posts